Tipy pro lepší údržbu bazénu

Zlepšení účinku filtrace

Záchytná schopnost Vašeho filtračního zařízení je dána velikostí zrn křemičitého písku, použitého ve filtru.

Vyměňte písek za filtrační hmotu Zelbrite, která má několikanásobně větší povrchovou plochu zrn a zachytí jemnější částečky. Zachytává i dusičnany obsažené ve vodě. Ušetří Vám prostředky a zlepší čistotu vody.

Čištění linky

U bazénu se skimmerem se časem vytvoří nevzhledná „linka“ tvořená z nečistot, opalovacích krémů, apod. Na čištění můžete použít různé speciální přípravky.

Použijte dětské mýdlo a teplou vodu. Řešení je levné, účinné a hygienicky nezávadné. Pokud něco zůstane v bazénu, lehce to zachytí bazénová filtrace.

Dávkování bazénové chemie

Plovoucí dávkovače s tabletou chlóru Vám může způsobit pálení očí nebo pokožky, může také vybělit bazén. Je to velmi nevhodná hračka pro děti. Tableta ve skimmeru při vypnutém filtračním zařízení poškozuje svou koncentrací košík a plovák skimmeru.

bazen23

Plovoucí dávkovač s tabletou umístěte do skimmeru a to jen po dobu filtrace. Po skončení filtrování dávkovač uschovejte do plastové nádoby a umístěte z dosahu slunce a dětí.

Pokud nemáte bazén zastřešený nebo se koupete a zastřešení je otevřené, dopadá na hladinu vody UV záření. Vlivem UV záření se rozpadá volný chlór obsažený ve vodě.

Desinfekční činidla dávkujte večer po skončení koupání. Do dalšího rána se voda vyčistí a dojde k rovnoměrnému rozmíchání těchto látek.

bazen2

Správné natočení trysek

U bazénů se skimmerovým systémem filtrace jsou většinou trysky umístěny naproti skimmeru v horní části bazénu. Z hlediska hydrauliky vody toto umístění není optimální, jelikož nedochází k dokonalému promíchání chemie s celým objeme vody. Zvláště v letních měsících, při zatíženém bazénu, může dojít i při správném dávkování bazénové chemie k tvoření řasy v určitých místech bazénu.

Natočte trysky směrem ke dnu bazénu o cca 45°. Nečistoty na hladině se budou ke skimmeru dostávat o něco déle, ale celková čistota bazénu se zlepší.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zodiac AQUASPHERE ASR 105

Zodiac AQUASPHERE ASR 105

13 656 Kč
Detail
Náhradní motor Dolphin E10

Náhradní motor Dolphin E10

6 571 Kč
Detail
Wonderbrush kartáče (2ks) pro Dolphin D2001

Wonderbrush kartáče (2ks) pro Dolphin D2001, D2002, D3001

4 390 Kč
Detail
Aseko chlorpure 20l

Aseko chlorpure 20l

9 050 Kč
Detail
Wonderbrush kartáče (2ks) pro Dolphin Spring

Wonderbrush kartáče (2ks) pro Dolphin Spring, Dolphin Galaxy

4 390 Kč
Detail
Aseko pH Minus 20l

Aseko pH Minus 20l

7 177 Kč
Detail