Whirlpool, vířivé vany, vířivky

Voda je v dnešním světě téměř synonymem pro zdravý styl života. Vždyť i samotné slovo „spa“ (koupele) vzniklo z latinského „sanus per aquam“, tedy vodou ke zdraví. I když to možná nevíte, svou náklonností k vodě a koupání navazujete na tradici, kterou započali už lidé v době antiky. To oni poznali léčivé účinky vody, tepla a masáží, které si můžete dopřát i dnes.

Voda

Nadnáší a uvolňuje celé vaše tělo, poskytuje úlevu kloubům i svalům. Díky vodě své tělo šetříte a zároveň udržujete v kondici.

Teplo

Krevní oběh, tak důležitý pro okysličení a vyživení celého těla, je nejlépe stimulován právě teplem. Kombinací tepla a vody se vaše cévy rozšíří, celý organismus se uvolňuje a kyslík i výživné látky se dostávají do všech míst, kde mohou blahodárně působit.

whirlpool2

Vířivé systémy

Nejlepším lékem na ztuhlé svaly je spojení tepla, vody a účinků masážních trysek. Pozitivní vliv se tu ještě násobí, při masáži totiž vzniká takzvaný „čerpadlový efekt“, který umožňuje dokonalé prokrvení tkání i vnitřních orgánů. Pokud si dopřejete kyslíkovou koupel, prospějete tím i své pokožce – kyslík se totiž naváže na krev a jeho obsah v pokožce se během patnáctiminutové koupele víc než zdvojnásobí.

Modely

Vitara

Vitara: ideální pro dvojice. Opěrka s mírným prohnutím vytváří dvě pohodlné místa na ležení vedle sebe s tryskami na záda, nohy a s dvěma pohodlnými opěrkami. Trysky na ramena s krk jsou umístěné samostatně. Úplně se ponořit do teplé, vířící vody, to je to pravé uvolnění.

Mimochodem: Vitara je díky svým rozměrům, umožňujícím pronášení přes dveře, obzvlášť vhodná na umístění v budově nebo v těžko přístupných terénech.

Viano

Viano- kompaktní, elegantní, funkční. Pohodlná relaxační lavice a dvě velkoryse řešené masážní místa nabízí dostatek místa pro uvolnění. Trysky SuperJet masírují záda, trysky MicroJet oblast chodidel. Obě místa na sezení jsou umístěny v odlišných výškách, což vyhovuje rozdílným tělesným výškám. Kousek životní kvality, který by jste si měli dopřát – proč ne na Vaší terase?

Opravdu ušlechtilý, dvoubarevný whirlpool Viano. Bílý akrylát zvýrazňuje třpyt vlastního zabarvení vody v jemném modrém odstínu. Obklad se elegantně a nadčasově leskne. Akrylát je k dispozici od bílé přes stříbrnou až po perleťovou. Obklad vytváří elegantní kontrasty.

whirlpool3

Sienna

Siena – čtyři masážní místa, které splní každé přání. Dostatek místa pro wellnes v teplé vodě. Čirá relaxace v domě nebo v zahradě. Sienna nabízí při svých kompaktních rozměrech všechny masážní systémy a kompletní hydroterapeutickou koncepci. Kompaktní rozměry přitom umožňují snadný průchod dveřmi. Díky konstrukci s výškou 80 cm je i tato vířivka vhodná ke koupání v interiéru.

Důležitá infomace: stabilní schodek s madlem s ušlechtilé nerezové oceli umožňuje ideální a bezpečné vystupování, jaké nepoužívá téměř žádný výrobce.

Sienna XL

SiennaXL je whirlpool se 6 místy na sezení, který nadchne svou pověstnou elegancí. I když jako „největší člen rodiny“ vířivek Riviera poskytuje maximum komfortu a funkcí, je do určité míry podhodnocený. Žádný jiný whirlpool s takovou nabídkou masážních míst se nevyznačuje stejně vydařenou kombinací funkcí a designu.

Sienna XL má k dispozici dodatečný ohřívač, aby mohl naplno rozvinout svoje schopnosti.

Penta P

Lesklá ušlechtilá ocel odráží slunce. Ušlechtilé teakové dřevo svědčí o jižním šarmu. To je svět Penta P. Hodnotný originál, který je vrcholem vybavení každého fitnes centra a plavání.

A vybavení – perfektní: Lavice se vzduchovými bublinkami zabezpečí rovnoměrnou masáž celého těla. Kompletní systém vzduchových a podvodních trysek masíruje tělo tam, kde je to potřebné.

Díky sedadlům a lavicím je Penta P úžasně pohodlná a nabízí velkou míru volnosti pohybu. Zároveň můžou masážní trysky působit přímo na tělo – to je víření v nejkrásnější podobě.

Masážní program

8 fází koupele ve vířivce

Vaše vířivka RivieraPool je vybavena zdokonalenou hydroterapeutickou koncepcí, zaměřenou na člověka a jeho celkový pocit pohodlí. Provede Vás osmi, jemně odstupňovanými a vyváženými vířivými fázemi se střídavou intenzitou.

20 minutový program vyvinula firma RivieraPool v souladu s fyzioterapeutickými aspekty spolu s Dr. W.G.Frenkelem a přetransformovala je do podoby vířivé masáže. Střídání silné a jemné masáže člověk podle zkušeností lépe zvládá. K účelné masáži však patří i fáze oddechu, sloužící na zpracování podnětů.

Jemná masáž pokožky a svalstva

Stačí, když se ve vířivce posunete o kousek ve směru hodinových ručiček na místo, vyhrazené pro jemné víření. Nechejte na sebe 3 minuty působit jemnou velkoplošnou objemovou masáž multifunkčními tryskami. MasterJet v oblasti zad a 4 masážní trysky v oblasti ramenního pletence a šíje. Voda Vám teď sahá až po ramena. Jemná masáž zrychluje prokrvení, podporuje proudění tepla do tkaniva, ulehčuje dýchání, uvolňuje svalstvo a klouby. Hladina Vašeho stresu klesá k nule, i mysl se může uvolnit, povolují křečové stavy těla (bolesti hlavy a částečně i migréna). Proudy vody, vystřelující směrem dopředu, taktéž „povzbuzují“ orgány břišní dutiny s zažívacími orgány.

Silná masáž svalstva

Na masážním místě zvaném TurboJet se jde na věc. Obě trysky TurboJet jsou umístěny na „strategicky důležitém místě“ v oblasti kříže a zabezpečují silné masírování svalstva trupu po stranách křížových obratlů, sedacího nervu a bederního kloubu. Tato silná, cílená masáž umožňuje jemné rozmasírování ztuhlých svalů, citlivě uvolní vazivo a klouby při artróze. Křečovitě stáhnuté svalstvo zad a ztuhlé bederní klouby jsou vděčnými adresáty této hloubkové formy masáže. Tuto proudovou masáž by jste na sebe měli nechat působit maximálně jednu minutu.

Pokud chcete, můžete vystavit chodidla a lýtka působení proudění, které vychází z protějšího masážního místa MikroJet – skrz chodidla Vám bude do těla proudit příjemný pocit.

Masáž zad

Teď si Vaše tělo zaslouží středně silnou plošnou masáž na lehátku s rotujícími masážními tryskami SuperJet. Vaše zádové svalstvo plně zasáhne „vířivý příboj“. Zaměření: naše problémová zóna č.1 – záda s páteří, plotýnky, mohutný svalový pletenec, vlevo a vpravo od páteře, oblast lopatky a samotných ramen. Výkonné a dobře prokrvené svaly jsou nejdůležitějším předpokladem pro zdravé záda. Navíc můžete vyměnit 6 tryskových nádstavců SuperJet (příslušenství) a cíleně se zaměřit na bolestivá a ztuhlá místa. Protichůdné trysky SuperJer promasírují tkanivo do hloubky – podobně jako při klasické metodě čínské medicíny.

Při této intenzívní léčbě zad se však nezapomíná ani na chodidla. Trysky MicroJet na spodním konci lehátka se silnou bodovou masáží se zaměřují na reflexní zóny chodidel. Elegantním a šetrným způsobem zasahují vnitřní orgány, přičemž povzbuzují a posilují jejich činnost. Na lehátku zůstaňte asi 6 minut.

Kyslíková koupel

Zatímco budete uvolněně odpočívat v lavici, vychutnáte si zároveň velkoplošnou masáž vzduchovými bublinkami, zejména na chodidlech, nohách a hýždích. Jemné bublinky se díky silné turbulenci rozptýlí ve vodě, usadí na pokožce a přivedou k ní kyslík zvenku. Ocení to zejména lidé se špatně prokrveným sedacím svalstvem, v důsledku sedavé práce za stolem nebo za volantem. Větší bublinky vytváří kmitavý pohyb s klepáním, které se volně přenáší do těla a působí až do nejhlubších vrstev tkaniva. Prokrvení mohutně stoupá (na pokožce víc než dvojnásobně) – průnik tepla do těla se několikanásobně zvyšuje. Při pravidelném používání vířivky RivieraPool dochází k postupnému vyplavování odpadních látek, zejména ze starých zánětlivých ložisek a k jejich emitaci z těla.

Díky šetrné lymfodrenáži se vyhlazuje povrch pokožky při celulitidě . Jemné bublinky působí jako na povrchu pokožky jako jemný peeling: doba působení 2 minuty.

Věděli jste, že 15-minutová koupel ve vířivce zvýší obsah kyslíku ve Vaší krvi asi o 10%? Takovým způsobem zabezpečíte nejefektivnější provětrání Vašich orgánů.

Masáž tlakovým prstem (Watsu)

Po poměrně jemné masáži na lavici se přesuňte k masážním tryskám MicroJet. Tyto navážou na práci rotujících trysek SuperJet z bublinkující lavice, ale s přesnějším zaměřením na ramenní pletenec. Přesně tak, jak to dělá masér, nejprve plošně rozmasíruje svalstvo a následně se zaměří na jednotlivá ztuhlá místa. Jakmile se ponoříte do vody o něco hlouběji, zasáhne proudová masáž také svalstvo šíje a týlu, dokonce i úpony šlach, které jsou bolestivé téměř u každého člověka. Na samotný ramenní kloub bude masáž působit tehdy, jestliže se budete pomalu přesouvat nebo otáčet trupem po stranách. Tuto cílenou formu masáže na sebe nechejte působit asi 2 minuty.

V Americe se tato forma masáže nazývá Watsu, což je spojení slov „water“ a „shiatsu“, japonské masáže tlakem prstu. Trysky MicroJet všech bazénů RivieraPool se dají individuálně nastavit z hlediska intenzity, objemu vzduchu a směru. Jednoduchým otočením se dají dokonce jednotlivě uzavřít.

Nadnášení

Po ukončení vířivé masáže dejte svému tělu příležitost k absorbování načerpané energie. S využitím plavecké pomůcky na nadnášení se volně vznášejte na vodě. Vaše vířivka RivieraPool nabízí dostatek místa na nadnášení, nejsou zde úzká místa na sezení, které by Vás omezovaly. Zavřete oči a vychutnejte si tento nádherný pocit, znovu navrácený klid, vydejte se na cestu do vlastního nitra. Tímto uvolněním se odměníte Vašemu tělu za to, co pro Vás každý den dělá. Vyhrazené jsou taktéž 2 minuty, ale jestliže ztratíte orientaci o čase, o to hlubší bude Vaše zotavení.

Fáze ochlazení

Zejména pokud je teplota vody vyšší než 36°C , měli by jste před výstupem z vody 2 minuty posedět na výstupním sedadle. Teď Vás omývá jen voda do půl těla a tělo si může zvyknout na vzpřímenou polohu a na chladnější teplotu okolí. Co nejvíc čerstvého vzduchu, zejména při umístění vířivky venku, teď udělá zázraky! Pomalu vyjděte z vířivky a dopřejte si čtvrthodinku oddechu. Problémy se spánkem a depresivní nálada se úplně rozplynou, znovu budete mít hluboký a tvrdý spánek. Následují den budete ve formě!

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Autochlor Náhradní těsnění pro celu Zodiac Ei2 / Ei1 / Tri  W151281

Autochlor Náhradní těsnění pro celu Zodiac Ei2 / Ei1 / Tri W151281

197 Kč
Detail
Poolservis N30 UNI-100 PVC lepidlo 250ml profesional

Poolservis N30 UNI-100 PVC lepidlo 250ml profesional

199 Kč
Detail
SparklyPool Sparkly POOL Chlorové tablety pomalurozpustné MAXI 5 kg

SparklyPool Sparkly POOL Chlorové tablety pomalurozpustné MAXI 5 kg

879 Kč
Detail
Poolservis N30 UNI-100 PVC lepidlo 125ml profesional

Poolservis N30 UNI-100 PVC lepidlo 125ml profesional

119 Kč
Detail
Probazen Vločkovač 3l (Floccer - Flokul) - projasnění vody v bazénu

Probazen Vločkovač 3l (Floccer - Flokul) - projasnění vody v bazénu

270 Kč
Detail
Probazen Vločkovač 5L (Floccer - Flokul) - projasnění vody v bazénu

Probazen Vločkovač 5L (Floccer - Flokul) - projasnění vody v bazénu

400 Kč
Detail