Zastřešení bazénů - jak na to?

V zajímavé cenové relaci u nás pořídíte zastřešení s propracovaným systémem pojezdu, aretací segmentů, vnitřním systémem spojování, pečlivým zpracováním i atraktivním designem. Navíc si můžete být jisti, že Vás neodbudeme katalogem barevných fotografií – naše konstrukce si u nás můžete sami „osahat“ a vyzkoušet v provozu.

Modely zastřešení bazénů

Nabízíme několik modelů zastřešení. Obecně se dají zastřešení rozdělit na nepodchůzné (Perfect, Elegant, Klasik), které jsou určeny hlavně k zakrytí bazénu. Vzhledem k jejich nižší výšce je u těchto modelů možné koupání bez odsunutí konstrukce s určitým omezením. Druhou část nabídky tvoří modely podchůzné (Akademie, Exclusive, Komfort), které vám umožní využívat bazén bez omezení, aniž by bylo třeba zastřešení odsouvat mimo bazén. Nejvhodnější model pro váš bazén si vyberete v našem předváděcím centru, kde si můžete jednotlivé modely sami vyzkoušet.

Zastřešení bazénů Perfect

Okázalost a výrazný design nemusí být pro každého to pravé. Možná Vám naopak vyhovuje takové zastřešení, které je účelné, hezké na pohled a zároveň na sebe zbytečně neupozorňuje. Nenápadnost a funkčnost jsou hlavními přednostmi typu PERFECT, který byl navržen tak, aby se stal perfektně integrovanou součástí vašeho bazénu i jeho okolí. Díky své malé výšce nepředstavuje překážku pro výhled, působí decentně a přitom zachovává všechny výhody spolehlivého zastřešení.

Stejně jako všechny ostatní typy, i tento brání vniku UV záření, omezuje tak rozklad chlóru ve vodě a významně prodlužuje životnost bazénu.

Zastřešení bazénů Elegant

Je příjemné vědět, co chcete. Ale ještě příjemnější je najít to. Přesný a věcný pohled na svět odráží techničtěji navržený typ zastřešení ELEGANT. I k jeho přednostem patří malá výška a celkově přirozený vzhled, na první pohled se ale odlišuje výraznějšími liniemi. Připadají-li Vám hranaté tvary efektnější, nebo se Vám jednoduše více líbí, není o čem dlouze přemýšlet.

Stejně jako všechny ostatní typy, i tento zvýší průměrnou teplotu v bazénu o 6-8 °C.

Zastřešení bazénů Klasik

Všechny námi dodávané typy zastřešení bazénů samozřejmě nabízejí výborný poměr užitku a vynaložených prostředků. Pokud se ale přesto nemůžete rozhodnout, neuděláte chybu, když zvolíte oblíbenou variantu KLASIK. Její univerzální tvar, jednoduchost a výhodná cena z ní dělají výrobek, který je pro zákazníka sázkou na jistotu. KLASIK se kromě toho stává vhodnou volbou i pro obyvatele horských a podhorských oblastí. K jeho přednostem totiž patří mimořádná odolnost vůči nepříznivým projevům počasí, zejména vůči zatížení sněhem.

Stejně jako všechny ostatní typy, i tento přirozeně ochrání váš bazén před nečistotami.

Zastřešení bazénů Akademie

Mnozí z nás si potrpí na čistotu. Nemusíme si však nic nalhávat, pracné odstraňování napadaného listí a další špíny z bazénu není právě zábavná činnost. S dobrým zastřešením Vás tento problém trápit nebude, snad jen s výjimkou letních měsíců, kdy se rozhodnete vpustit do bazénu trochu slunce. Pak zřejmě oceníte typ AKADEMIE, který je na jedné straně podchozí, což příjemně usnadňuje přístup k bazénu a tím i jeho čištění. Kromě praktických výhod Vás určitě osloví i typicky jedinečný vzhled tohoto zastřešení.

Stejně jako všechny ostatní typy, i tento umožňuje koupání od dubna do října, a to i za větrného nebo deštivého počasí.

Zastřešení bazénů Komfort

Mít vlastní bazén je pro rodinu s dětmi nedocenitelná výhoda: nejste odkázáni na přeplněná koupaliště, můžete jej využít v kteroukoli denní dobu a své děti máte mnohem více na očích. Samozřejmostí je v takové situaci správně vybrané zastřešení. Typ KOMFORT nabízí opravdu výjimečné pohodlí. Je na všech stranách podchozí, takže umožňuje velmi snadný přístup. Navíc kvůli odkrytí není třeba s celou konstrukcí odjíždět. Zastřešení tak zabere jenom tolik místa, kolik mu ze své zahrady poskytnete.

Stejně jako všechny ostatní typy, i tento je uzamykatelný a tím zaručuje rodinám s dětmi ideální bezpečnost.

Exclusive

Dáváte-li přednost elegantnímu designu, který upoutá pozornost, je pro Vaši rodinu jako stvořený typ EXCLUSIV. Výborně se hodí téměř do každého prostředí a bude v něm působit přirozeně. Ani v tomto případě se pochopitelně nemusíte vzdát pohodlí umožněného volným místem u všech čtyř vnitřních stran zastřešení a pohodlným řešením posuvu. Bazén se tak pro Vás stane vítaným místem relaxace po větší část roku.

Stejně jako všechny ostatní typy, i tento vám pomůže k menší spotřebě bazénové chemie.

Typy dveří

Přestože lze zastřešení bazénu odsouvat, je vhodné do něj umístit dveře. Slouží zejména ke vstupu pod zastřešení v chladnějším nebo větrném počasí, kdy nechceme odjíždět s celým zastřešením. Nabízíme několik typů dveří. Typ a umístění je závislé na typu konstrukce, tvaru bazénu, výšce bazénového lemu, apod.

 • Pantové dveře - levé nebo pravé, v čele nejvyššího nebo nejnižšího segmentu dle požadavku. Umístění v segmentu je uprostřed, umístění mimo osu je možné. Výška dveří je určená výrobcem a je o cca 250mm nižší než je výška oblouku v ose dveří, ve kterém jsou umístěny. Šířka dveří je standardně 800 mm.
 • Pantové bez prahu - rám předního nebo zadního čela je v místě dveří vyříznut. Vhodné v případě, kdy odsunu zastřešení stojí v cestě žebřík do bazénu. Toto řešení není vhodné pro zastřešení větší šířky než 4,6m z důvodu snížené stability čela.
 • Posuvné čelní - dveře tvoří vlastní rám předsunutý před dveřní otvor v čele. Lze umístit jak v největším, tak nejmenším segmentu. Dveře jsou umístěny od osy zastřešení vlevo nebo vpravo a přejíždí celou šířkou přes osu vlevo nebo vpravo.Výška dveří je omezená konstrukčním řešením jednotlivých modelů. Šířka dveří je 800 mm.
 • Posuvné boční - dveře tvoří vlastní rám předsunutý před rám segmentu. Lze je umístit pouze do největšího segmentu. Šířka dveří vychází z ½ šířky segmentu. Hloubka dveří je daná výrobcem a je 1500 – 2000 mm, dle konstrukčních možností segmentu.
 • Zásuvné dveře - vhodné v případě, že je nutné boční dveře umístit do jiného než největšího segmentu. Zde musí být z konstrukčních důvodů použít PC 8mm, Akrylát použít nelze. Tento typ dveří se doporučuje jen pokud není jiná možnost umístění dveří.
 • Lomené čelo - přední nebo zadní čelo je v určité výšce „rozříznuto“ rovnoběžně s terénem a uloženo na závěsy. Používá se v případě, kdy okraj bazénu přečnívá nad okolní terén více než o 80mm a nelze tedy tuto výšku vytěsnit pomocí kartáčů. Dále je vhodné, pokud máme v bazénu žebřík chrlič, apod. a nelze použít pantové dveře bez prahu a dále pokud z prostorových důvodů zůstávají segmenty po úplném odsunutí nad bazénem z důvodu prostoru na podplavání. Světlá výška je 300-600mm.

Konstrukční řešení

Už při návrhu konstrukce zastřešení myslíme nejen na funkčnost, minimální nároky na obsluhu a údržbu, ale také na estetickou stránku. Zastřešení obsahuje jen mechanické díly a možnost poruchy je minimální. Naše konstrukce jsou skládané, nikoliv svařované, což umožní výměnu libovolného dílu bez většího zásahu. Přestože je konstrukce nýtovaná a šroubovaná, všechen spojovací materiál je ukryt vašim očím.

Provedení

Precizní konstrukce zastřešení se skládá z několika posuvných segmentů s aretací. Jejich vzájemně nezávislý pohyb po dráze nabízí co největší variabilitu, tři nosná ramena a příčné výztuhy v každém z nich pak zajišťují maximální pevnost.

Samozřejmostí je i pryžové těsnění a pantové dveře v čele největšího segmentu. Vysoká stabilita a odolnost zastřešení samozřejmě neznamená složitou manipulaci. Naopak, posuv jednotlivých částí bude hračkou prakticky pro kteréhokoli člena Vaší rodiny. Kolejiště dodáváme buď ve standardní, nebo nízké – pochozí variantě.

Protože velmi dobře víme, že místo příjemného odpočinku musí dobře vypadat, dáváme si zvlášť záležet také na designu a klademe důraz na detail. Všechny spojovací materiály jsou proto vyrobeny z nerezi a ukryty tak, aby nerušily dojem z elegantní konstrukce. Jako povrchovou úpravu můžete zvolit přírodní elox nebo barvu v odstínech RAL, výplň nabízíme z dutinkového polykarbonátu nebo kompaktního akrylátu.

Profily

Co je pevné, nemusí být automaticky těžké, proto jsou naše profily o průměru 40 x 52 nebo 40 x 70 mm vnitřně uspořádány tak, aby při nízké hmotnosti odolaly v ohybu i ve zkrutu. Na bazénová zastřešení používáme profily ze slitiny AIMg0,5 F22 od renomovaného norského výrobce Hydro Aluminium a jejich úpravu do přesných tvarů provádíme na CNC zařízeních. Aby zachycená sražená voda nemohla při mrazech poškodit polykarbonát, jsou všechny profily navrženy tak, že vodu odvádějí pod zastřešení.

zastresenybazen

Výplň

Pro výplň konstrukce můžete zvolit jednu ze dvou možností: 10milimetrový jednokomůrkový polykarbonát Lexan, nebo 4milimetrový kompaktní akrylát. Výhodou polykarbonátu je zejména oboustranná UV stabilizace prodlužující životnost bazénu, a dále možnost výběru ze čtyř barevných variant. Naproti tomu o něco dražší akrylát se hodí pro ty, kteří upřednostňují pevnost a design. Akrylát umožňuje průhled do bazénu a je nabízen ve dvou barvách.

Posuv

Segmenty našich zastřešení se po kolejnici posouvají tak snadno a lehce, aby jejich použití bylo co možná nejpohodlnější. Pohyb ve stabilně uchycené dráze zajišťují polyamidová kolečka, která mohou být podle typu kolejiště uložena buď v nerezovém náboji, nebo ve dvou nerezových ložiscích. Vysoká flexibilita zastřešení zahrnuje i možnost odsunout všechny segmenty na obě strany, případně až za plochu bazénu, kde nikomu nepřekážejí.

Standardní výbava

Výbava každého zastřešení zahrnuje:

 • výplň PC 10mm, Lexan, oboustranná UV stabilizace
 • povrchovou úpravu konstrukce
 • 3 nosné ramena v každém segmentu
 • příčné výztuhy proti zatížení sněhem
 • přední a zadní odnímatelné čelo
 • pantové dveře v největším segmentu
 • dráha kolejiště prodloužená o 220cm za zastřešení
 • těsnění mezi profily a polykarbonátem pryží
 • systém odvedení kondenzátu z profilů
 • všechen spojovací materiál z nerezi
 • 8 pojezdových koleček na segment
 • zajištění proti posuvu u všech segmentů
 • v případě nízkého kolejiště nerezová ložiska
 • výkresová dokumentace

Stavební připravenost

Základem úspěšné a funkční instalace zastřešení je rovný, přesně vyměřený a pevný podklad.

zastresenibazenu

Místo pro usazení kolejiště

Šířku podkladu tvoří šířka kolejiště s přidáním nejméně pěti centimetrů na každé straně.

Pozor na nezpevněný podklad, jakým je například dlažba uložená na kamenivo – vlivem dešťů hrozí propad dlažby a při silnějším nárazovém větru se tak konstrukce může uvolnit.

Požadované rozměry a povolené tolerance:

 • výšková tolerance ± 4 mm na celou délku kolejiště
 • maximální výškový rozdíl protilehlé dvojice drah (v příčném řezu bazénem) 10 mm
 • délka základu minimálně rovná délce kolejiště + 100 mm

Montáž zastřešení

Před samotnou montáží stačí pamatovat pouze na zajištění bezproblémového přístupu na pozemek a umístění zásuvky s 220 V do 30 metrů od místa instalace. Pokud zajistíte na dobu přibližně jedné hodiny 2–4 osoby, které mohou pomoci se složením konstrukce na místo určení, výrazně urychlíte naši práci. Samotná montáž každého segmentu trvá asi 1-1,5 hodiny a nelze ji provést pouze v případě velmi nepříznivého počasí.

Výhody zastřešeného bazénu

Každý typ zastřešení vám přináší následující výhody:

 • Brání vniku UV záření, omezuje tak rozklad chlóru ve vodě a významně prodlužuje životnost bazénu.
 • Zvýší průměrnou teplotu v bazénu o 6-8 °C.
 • Přirozeně ochrání váš bazén před nečistotami.
 • Umožňuje koupání od dubna do října, a to i za větrného nebo deštivého počasí.
 • Je uzamykatelný a tím zaručuje rodinám s dětmi ideální bezpečnost.
 • Pomůže vám k menší spotřebě bazénové chemie.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Matice pro solinátor Zodiac Tri a Ei (10

Matice pro solinátor Zodiac Tri a Ei (10, 12, 20, 25)

897 Kč
Detail
Probazen Projasňovač 1l - projasnění vody v bazénu

Probazen Projasňovač 1l - projasnění vody v bazénu

105 Kč
Detail
Vagnerpool Náhradní clona - plastový průhledný kryt k bazénovému světlu 100W/12V

Vagnerpool Náhradní clona - plastový průhledný kryt k bazénovému světlu 100W/12V

259 Kč
Detail
Turbína čerpadla Badu Magic 11

Turbína čerpadla Badu Magic 11

597 Kč
Detail
Turbína čerpadla Badu Magic 8

Turbína čerpadla Badu Magic 8

597 Kč
Detail
Vagnerpool Kalibrační roztok NEUTRO - neutral - (Brilix

Vagnerpool Kalibrační roztok NEUTRO - neutral - (Brilix, Hydrolife, Oxylife)

149 Kč
Detail